Serwisant Standard - nieoceniona pomoc dla serwisów kas fiskalnych

Serwisant Standard - solidny partner przy prowadzeniu serwisu. Serwisant jest programem do wspomagania prowadzenia ewidencji kas fiskalnych. Program został napisany na bazie 9 letnich doświadczeń przy wdrażaniu i serwisowaniu kas fiskalnych. Nawet w najprostszej z wersji pozwala wspomóc serwis w najuciążliwszych czynnościach. Jednocześnie - bez wysiłku - pozwala pomagać obsługiwanym przez serwis klientom, podnosząc naszą atrakcyjność względem konkurencji.


Więcej...

Serwisant PLUS - solidny partner przy prowadzeniu serwisu nie tylko kas fisklanych.

Serwisant PLUS - nie tylko kasy fiskalne, ale i inne urządzenia. Serwisant PLUS to program Serwisant Standard wzbogacony o obsługę innych urządzeń niż kasy fiskalne. Takich jak wagi, komputery, peryferia komputerowe lub akcesoria do kas. (czytniki kodów kreskowych, kolektory). Program umożliwia prowadzenie zleceń naprawy tych urządzeń oraz okresowych przeglądów, konserwacji lub legalizacji (np. wagi).


Więcej...
01

Wersja testowa beta

Serwisant 5.9.2 beta

 

Uwaga!

Jeżeli po pobraniu włącza się filtr SmarScreen przeczytaj artykuł Nadgorliwy filtr lub pobierz wersję spakowaną do archiwum "zip" poniżej.

 

 

Najnowsza wersja stabilna

Serwisant 5.9.1

 

Uwaga!

Jeżeli po pobraniu włącza się filtr SmarScreen przeczytaj artykuł Nadgorliwy filtr lub pobierz wersję spakowaną do archiwum "zip" poniżej.

 

Hot Line

HOT LINE

604 416 214

5157869 GG:5157869

Zgłoszenia do US wielu kas jednocześnie

zaznaczanie3

Razem z wersją 5.1.4 Serwisanta PLUS i Standard pojawi się nowa, długo wyczekiwana funkcjonalność.

Tą funkcją jest możliwość seryjnego wydrukowania zgłoszeń dla wielu urządzeń fiskalnych.

Po zaznaczeniu w tabeli kas urządzeń można drukować zgłoszenia dla wielu podatników oraz seryjne zgłoszenia kas fiskalnych przez serwis do różnych Urzędów Skarbowych grupowane za pomocą uprawnień (nr legitymacji) wybranego serwisanta.

 

 1. Nowy tryb – zaznaczanie kas w tabeli kas.

  W tabeli kas wprowadzono nowy tryb włączany za pomocą przycisku "Zaznacz" jak pokazano na rysunku nr 2. Jego przyciśnięcie oprócz zmiany stanu na "zaznaczony" zmienia nieco tabelę kas.

  • Pojawia się nowa kolumna "Wybrana" informująca czy dana kasa jest wybrana do seryjnego wydruku. (rysunek 3)

  • Zmienia się tryb wyboru tabeli z całego wiersza na pojedynczą komórkę tabeli.

  • Kasy zaznacza lub odznacza się za pomocą kliknięcia w odpowiedni prostokąt stawiając lub likwidując "ptaszka" w danej rubryce.

  • Aktywuje się pole "Zaznaczone" z opcją "Wybierz tylko zaznaczone kasy" włączające filtrowanie kas pokazujące tylko kasy zaznaczone. Filtrowanie nie unieważnia opcji filtrujących z lewej strony pola lecz jest nadrzędne nad opcjami filtrowania z prawej strony. (rysunek 3)

  Ponowne naciśnięcie przycisku "Zaznacz" dezaktywuje tryb wyboru kas. Kasy wybrane jako zaznaczone pozostają zaznaczone.

 2. Menu dodatkowych opcji seryjnego zaznaczania i odznaczania kas. (rysunek 4)

  Przycisk włączania trybu zaznaczania urządzeń fiskalnych zaopatrzono w menu pomocnicze ułatwiające seryjne zaznaczanie kas.

  • Zaznacz wybrane – to menu służy do zaznaczania wyświetlonych w tabeli kas urządzeń fiskalnych. Zaznaczane będą tylko bieżąco wyświetlane urządzenia. Jeżeli użyjemy filtrowania - np. wyświetlimy kasy tylko jednego producenta – to pozycja menu zaznacz wybrane zaznaczy tylko te kasy, tego jednego producenta.

  • Odwróć zaznaczenie – Powoduje inwersję zaznaczeń. Czyli urządzenia dotychczas oznaczone jako wybrane zostaną odznaczone natomiast zaznaczone zostaną te urządzenia które do tej pory zaznaczone nie były. To polecenie działa też tylko w obrębie bieżąco wyświetlonych kas. Z uwzględnieniem wcześniejszego filtrowania.

  • Odznacz wszystkie – powoduje to odznaczenie wszystkich bez wyjątku zaznaczonych urządzeń fiskalnych. Niezależnie czy są aktywne czy zlikwidowane i czy aktualnie wyświetlają się w tabeli kas.

 3. Przełącznik "Drukuj pojedynczą kasę" / "Drukuj zaznaczone kasy".

  W oknie wydruku kas wprowadzono przełącznik zmieniający tryb drukowania zgłoszeń do Urzędu Skarbowego. Działa on w dwóch trybach dostępnych po kliknięciu w przełącznik lub po przesunięciu suwaka w przeciwne położenie:

  • Drukuj pojedynczą kasę – zgłoszenia kas drukowane są tak jak dotychczas. Jedna kasa jedno zgłoszenie którego wygląd (pionowy, poziomy lub na 2 stronach) wybierany jest w preferencjach programu. (rysunek 5)

  • Drukuj zaznaczone kasy – zgłoszenie drukowane za pomocą 1 rodzaju wzorca – poziomy na 1 lub wielu stronach w zależności od ilości urządzeń. (rysunek 6)

 4. Nowy seryjny typ zgłoszeń do Urzędów Skarbowych:

  W obecnej wersji programu wprowadzono 2 rodzaje zgłoszeń które korzystają z seryjnego wydruku wcześniej zaznaczonych kas.

  • Zgłoszenie podatnika – Dla każdego podatnika, którego kasa została w tabeli zaznaczona drukowane jest osobne zgłoszenie w którym uwzględnione są należące do niego i zaznaczone kasy. (rysunek 7)

  • Zgłoszenie serwisu – Wszystkie zaznaczone kasy grupowane są najpierw wg Urzędów Skarbowych do których jest kierowane zgłoszenie. Następne grupowanie odbywa się po producentach kas ze względu na to, że każde zgłoszenie musi być podpisane numerem legitymacji serwisowej dla danego producenta lub importera kas. Serwisanta który ma podpisywać zbiorcze zgłoszenia wybiera się z dodatkowego okna wyboru (rysunek 6)

   Dla każdej z tych grup tworzone jest nowe zgłoszenie. Jeżeli wybrany serwisant nie ma uprawnień (legitymacji serwisowej) któregoś z producentów urządzeń jego nazwisko nie drukuje się na formularzu. Pole pozostaje puste i można je po wydruku uzupełnić ręcznie. (rysunek 8)


Nowy przełącznik w tabeli kas
Rys. 2. Nowy przełącznik w tabeli kas
Tabela kas w trybie zaznaczania kas.
Rys. 3. Tabela kas w trybie zaznaczania kas.
Dodatkowe, pomocnicze menu seryjnego zaznaczania lub odznaczania kas
Rys. 4. Dodatkowe, pomocnicze menu seryjnego zaznaczania lub odznaczania kas
Okno wydruku z włączoną opcją druku pojedynczej kasy.
Rys. 5. Okno wydruku z włączoną opcją druku pojedynczej kasy.
Okno wydruku z włączoną opcją druku seryjnego kas.
Rys. 6. Okno wydruku z włączoną opcją druku seryjnego kas.
Podgląd wydruku 4 stron seryjnie wygenerowanego zgłoszenia podatnika
Rys. 7. Podgląd wydruku 4 stron seryjnie wygenerowanego zgłoszenia podatnika
Podgląd wydruku 4 stron seryjnie wygenerowanego zgłoszenia serwisu
Rys. 8. Podgląd wydruku 4 stron seryjnie wygenerowanego zgłoszenia serwisu

Informacje

Program dostępny jest też w serwisie:
Gdzie zdobył 4 gwiazdki na 5
Jest też dostępny w serwisie
Dobreprogramy.pl
Gdzie zdobył 5 gwiazdek na 6
Program też polecany jest przez serwis
pobierz.pl

Dot-Net Studio IT
Adres:
58-309 Wałbrzych,
ul. Armii Krajowej 24C
con mobile+48 604 416214
emailButton Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.