Serwisant Standard - nieoceniona pomoc dla serwisów kas fiskalnych

Serwisant Standard - solidny partner przy prowadzeniu serwisu. Serwisant jest programem do wspomagania prowadzenia ewidencji kas fiskalnych. Program został napisany na bazie 9 letnich doświadczeń przy wdrażaniu i serwisowaniu kas fiskalnych. Nawet w najprostszej z wersji pozwala wspomóc serwis w najuciążliwszych czynnościach. Jednocześnie - bez wysiłku - pozwala pomagać obsługiwanym przez serwis klientom, podnosząc naszą atrakcyjność względem konkurencji.


Więcej...

Serwisant PLUS - solidny partner przy prowadzeniu serwisu nie tylko kas fisklanych.

Serwisant PLUS - nie tylko kasy fiskalne, ale i inne urządzenia. Serwisant PLUS to program Serwisant Standard wzbogacony o obsługę innych urządzeń niż kasy fiskalne. Takich jak wagi, komputery, peryferia komputerowe lub akcesoria do kas. (czytniki kodów kreskowych, kolektory). Program umożliwia prowadzenie zleceń naprawy tych urządzeń oraz okresowych przeglądów, konserwacji lub legalizacji (np. wagi).


Więcej...
01

Wersja testowa beta

Serwisant 5.9.2 beta

 

Uwaga!

Jeżeli po pobraniu włącza się filtr SmarScreen przeczytaj artykuł Nadgorliwy filtr lub pobierz wersję spakowaną do archiwum "zip" poniżej.

 

 

Najnowsza wersja stabilna

Serwisant 5.9.1

 

Uwaga!

Jeżeli po pobraniu włącza się filtr SmarScreen przeczytaj artykuł Nadgorliwy filtr lub pobierz wersję spakowaną do archiwum "zip" poniżej.

 

Hot Line

HOT LINE

604 416 214

5157869 GG:5157869

Nowe rozporządzenie ministra finansów

rozp1 kwietnia 2013 roku wchodzi w życie nowe Rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie kas rejestrujących.

Wprowadza ono szereg niedużych, ale istotnych zmian w przepisach, którym podlegają zarówno użytkownicy kas fiskalnych, serwisy centralne (zwane tutaj podmiotem prowadzącym serwis główny) oraz serwisom kas zwanych obecnie podmiotami prowadzącymi serwis kas.

W związku z powyższym otrzymujemy dużo pytań.

Najczęściej zadawane pytania to czy wiemy o nowym rozporządzeniu i czy przygotowujemy program tak by był on zgodny z nowymi przepisami.

Po analizie rozporządzenia widać dwa obszary, których wdrożenie w nowym oprogramowaniu będzie bądź wskazane bądź też bardzo zasadne.

Po pierwsze pracujemy przede wszystkim by przygotować nowe wzorce wydruków. Zarówno zgłoszeń do urzędów skarbowych jak i protokołów. Część z nich będzie wymagać dodatkowych rozwiązań programistycznych jak spis wszystkich przeglądów na protokole likwidowanej kasy.

Staramy się by w tym zakresie nowa wersja programu była gotowa na dzień wejścia rozporządzenia czyli na 2 kwietnia br (1 kwietnia to święto).

Drugim obszarem jest § 22 rozporządzenia nakazujący stosowanie kwartalnej sprawozdawczości z serwisowania kasy do "podmiotu prowadzącego serwis główny".

Jest to obszar, nowy  i jeszcze nikt nie wie jak go właściwie interpretować. Jaki byłby zakres sprawozdań, a jaka forma?

Wiadome jest tylko to, że ma to się odbywać co kwartał i tyle czasu jest, by odpowiedzieć na wszelkie niejasności. Dobrze by się stało gdyby udało się uzgodnić zakres i jeden format przekazywania danych do wszystkich serwisów głównych.

W uzupełnieniu, nowa wersja Serwisanta, która ukaże się 2 kwietnia nie pociągnie za sobą zmiany daty wersji oprogramowania i będzie dostępna bezpłatnie dla wszystkich, którzy mają prawo do instalacji wersji 5.2.

Szczegóły w FAQ

 

Dla zainteresowanych tekst nowego rozporządzenia znajdziemy pod tym linkiem

 

Informacje

Program dostępny jest też w serwisie:
Gdzie zdobył 4 gwiazdki na 5
Jest też dostępny w serwisie
Dobreprogramy.pl
Gdzie zdobył 5 gwiazdek na 6
Program też polecany jest przez serwis
pobierz.pl

Dot-Net Studio IT
Adres:
58-309 Wałbrzych,
ul. Armii Krajowej 24C
con mobile+48 604 416214
emailButton Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.