Serwisant Standard - nieoceniona pomoc dla serwisów kas fiskalnych

Serwisant Standard - solidny partner przy prowadzeniu serwisu. Serwisant jest programem do wspomagania prowadzenia ewidencji kas fiskalnych. Program został napisany na bazie 9 letnich doświadczeń przy wdrażaniu i serwisowaniu kas fiskalnych. Nawet w najprostszej z wersji pozwala wspomóc serwis w najuciążliwszych czynnościach. Jednocześnie - bez wysiłku - pozwala pomagać obsługiwanym przez serwis klientom, podnosząc naszą atrakcyjność względem konkurencji.


Więcej...

Serwisant PLUS - solidny partner przy prowadzeniu serwisu nie tylko kas fisklanych.

Serwisant PLUS - nie tylko kasy fiskalne, ale i inne urządzenia. Serwisant PLUS to program Serwisant Standard wzbogacony o obsługę innych urządzeń niż kasy fiskalne. Takich jak wagi, komputery, peryferia komputerowe lub akcesoria do kas. (czytniki kodów kreskowych, kolektory). Program umożliwia prowadzenie zleceń naprawy tych urządzeń oraz okresowych przeglądów, konserwacji lub legalizacji (np. wagi).


Więcej...
01

Wersja testowa beta

Serwisant 5.9.2 beta

 

Uwaga!

Jeżeli po pobraniu włącza się filtr SmarScreen przeczytaj artykuł Nadgorliwy filtr lub pobierz wersję spakowaną do archiwum "zip" poniżej.

 

 

Najnowsza wersja stabilna

Serwisant 5.9.1

 

Uwaga!

Jeżeli po pobraniu włącza się filtr SmarScreen przeczytaj artykuł Nadgorliwy filtr lub pobierz wersję spakowaną do archiwum "zip" poniżej.

 

Hot Line

HOT LINE

604 416 214

5157869 GG:5157869

Serwisant z nowymi wzorcami wydruku (5.2.2)

serwisant 522Na czas i równo z wejściem w życie nowego rozporządzenia oddajemy do użytku nową wersję Serwisanta.

 W zakresie oferowanych formularzy program Serwisant został dostosowany do nowego rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 15 marca 2013. wchodzącym w życie 1 kwietnia 2013r.

To dopiero pierwszy z etapów dostosowania programu do wymogów nowych przepisów.

 

 

Aby można było automatycznie określać czy drukowane zawiadomienie jest zgłoszeniem czy aktualizacją program od tej wersji zlicza liczbę wydruków zgłoszeń podatnika i serwisu do Urzędu Skarbowego. Każdorazowy wydruk zwiększa o jeden odpowiedni licznik w bazie danych. W okienku danych historycznych kasy dodano zakładkę w której można kontrolować liczbę wydruków lub ją wyzerować

 

licznik

 

NOWE WZORCE WYDRUKÓW ZGŁOSZENIA PODATNIKA. Wprowadzono nowy, dostosowany do nowego Rozporządzenia MF, rodzaj wzorców wydruku dla zgłoszenia podatnika w czterech typach:

  • pojedyncza kasa 1 strona, pionowo
  • pojedyncza kasa 1 strona,
  • poziomo - pojedyncza kasa 2 strony, poziomo
  • wiele kasa na wielu stronach, poziomo

 

zgloszenie podatnika

 

NOWE WZORCE WYDRUKÓW ZGŁOSZENIA SERWISU. Wprowadzono nowy, dostosowany do nowego Rozporządzenia MF, rodzaj wzorców wydruku dla zgłoszenia prowadzącego serwis kas fiskalnych w czterech typach:

  • pojedyncza kasa 1 strona, pionowo
  • pojedyncza kasa 1 strona, poziomo
  • pojedyncza kasa 2 strony, poziomo
  • wiele kasa na wielu stronach, poziomo

 

zgloszenie serwisu


Nowe druki zgłoszeń do Urzędu Skarbowego wymagają skreśleń w przypadku zgłoszenia lub aktualizacji kasy oraz określenia czy zgłasza podmiot prowadzący serwis czy podmiot prowadzący serwis główny.
Rodzaj podmiotu określa się na podstawie danych podanych w zakładce dane serwisu. Natomiast wykreślenia dotyczące zgłoszenia lub aktualizacji danych podaje się przed wydrukiem. Można też włączyć automatyczne wykreślanie fragmentu nagłówka. W przypadku gdy licznik wydruków wskazuje 0 to wydruk jest oznaczany jako zgłoszenie w przeciwnym przypadku jako aktualizacja.

 

wykresl

 

Zgłoszenie – Wniosek o dokonanie odczytu pamięci fiskalnej kasy.
Nieoficjalny rozbudowany wniosek został zastąpiony uproszczonym za to oficjalnym.
Zmianie uległo okno wydruków ze względu na inne parametry wymagane na druku.
W celu automatycznego wykreślenia oświadczenia program sprawdza czy są podane daty: zakończenia działalności, zapełnienia modułu fiskalnego, wykonania odczytu rozliczeniowego. Potem wybiera najwcześniejszą z nich i porównuje z datą fiskalizacji. Jeżeli upłynęło więcej niż 3 lata to wykreśla oświadczenie.
Oczywiście można automatykę wyłączyć i sprawić by program „wykreślił" lub „nie wykreślił" oświadczenie ręcznie.

 

zgloszenie odczytu

 

Protokół z odczytania zawartości pamięci fiskalnej.
Protokół zmienił się diametralnie. Niestety nie wiemy dokładnie co przyświecało akurat takiemu wyglądowi protokołu i nie pozostało nam nic innego jak odzwierciedlić go programowo w formularzu likwidacji kasy:
Z nowości na protokole odczytu pojawiły się daty przeglądów okresowych.
Jeżeli odczytywana kasa posiada historię przeglądów w programie serwisant to jest ona dołączana na wydruku automatycznie.
Jeżeli historia jest pusta to drukowane są 4 linie przerywane do samodzielnego wypełnienia.
Nowością pojawiającą się też na nowych wydrukach z odczytu jest data wydania legitymacji serwisanta.

 

prodokol odczytu

 

Zwiększono do 15 liczbę znaków w polach "Nr domu" i "Nr lokalu" w tabelach zawierających dane adresowe (Firmy, Miejsca Instalacji, Urzędy Skarbowe, Serwis, Producentów).

W tabeli danych serwisu dodano pola wymagane na nowych wzorcach zgłoszeń.

Zmodernizowano sygnalizację nowej wersji. Teraz program będzie określał czy użytkownik ma prawo do bezpłatnej instalacji i aktywacji nowej wersji i podpowiada pobranie lub zakup uaktualnienia.

 

dod dane serwisu

Informacje

Program dostępny jest też w serwisie:
Gdzie zdobył 4 gwiazdki na 5
Jest też dostępny w serwisie
Dobreprogramy.pl
Gdzie zdobył 5 gwiazdek na 6
Program też polecany jest przez serwis
pobierz.pl

Dot-Net Studio IT
Adres:
58-309 Wałbrzych,
ul. Armii Krajowej 24C
con mobile+48 604 416214
emailButton Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.