Artykuły

Nadgorliwy filtr Smartscreen w Windows 8 i 10

Filtr SmartScreen to usługa przeniesiona  z przeglądarki Internet Explorer bezpośrednio do Windowsa 8 i 10, która ma stanowić dodatkową warstwę ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem pobieranym z Internetu. Niestety, często funkcja ta działa niepoprawnie, spowalnia uruchamianie pobranych plików lub blokuje je całkowicie, nawet wtedy, gdy pochodzą z zaufanego źródła.

Problemy z filtrem pojawiają się zwłaszcza po aktualizacji. Dopóki plik instalatora nie "opowie się" odpowiednio dużą ilością pobrań jest traktowany z uprzedzoną podejrzliwością i domyślnie blokowany oknem jak poniżej:

Smarscreen1

Aby ominąć ten komunikat należy nacisnąć w napis "Więcej informacji" oznaczony na obrazku czerwoną obwódką.

Pojawi się dodatkowy tekst oraz dodatkowy przycisk:

Smarscreen2

Po naciśnięciu przycisku "Uruchom mimo to" (w czerwonej obwódce) system jeszcze raz upewni się, że chcemy uruchomić instalator i po czym pozwoli zainstalować Serwisanta.

Aby uniknąć powyższych niedogodności można pobierać wersję spakowaną do archiwum "zip" i uruchomić instalator po wypakowaniu go z archiwum.

Można też wyłączyć filtr SmartScreen w swoim systemie. Zostało to opisane w wielu artykułach np TUTAJ

Informacje

Program dostępny jest też w serwisie:
Gdzie zdobył 4 gwiazdki na 5
Jest też dostępny w serwisie
Dobreprogramy.pl
Gdzie zdobył 5 gwiazdek na 6
Program też polecany jest przez serwis
pobierz.pl

Dot-Net Studio IT
Adres:
58-309 Wałbrzych,
ul. Armii Krajowej 24C
con mobile+48 604 416214
emailButton Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.